Rodyti kaip PDF failą Spausdinti

Kaip pagreitinti tinklapio užkrovimą interneto naršyklėje


Ar žinote, kad lėtas elektroninės parduotuvės tinklapio užkrovimas interneto naršyklėje gali turėti tiesioginės įtakos Jūsų pardavimams?

Tyrimai parodė, kad kiekviena uždelsta sekundė atveriant tinklapį 7% mažina pardavimus komerciniame tinklapyje. Jei Jūs parduodate už 500Eur per dieną, tai kiekviena uždelsta sekundė Jums kainuoja 35Eur, o tai sudaro beveik 13000Eur per metus.

Taip pat reikalinga pažymėti, kad net 40% internautų uždaro tinklapį, jei jo užkrova trunka ilgiau kaip 3 sekundes.

Dar prie aukščiau išvardintų argumentų galime pridėti ir Google paieškos sistemą, kurios pirmuosiuose puslapiuose visi nori būti. Jei lygintume du analogiškus tinklapius, tai aukštesnes pozicijas turės tinklapis su trumpesniu užkrovos laiku.

Tai yra dėl to, kad Google stengiasi kuo greičiau pateikti Jums ieškomos informacijos galimus šaltinius. Todėl lėta svetainė mažina tikimybę patekti į siūlomus Google šaltinius viršutinėse pozicijose. O tai reiškia tik vieną, kad Jūs prarasite didelę dalį potencialių tinklapio lankytojų ar pirkėjų.

Ką daryti, kad pagreitinti tinklapio užkrovos greitį?

1.Įsitikinkite, kad Jūsų tinklapiui yra skiriama pakankamai serverio resursų (Operatyvinės atminties RAM, Procesoriaus CPU, Interneto ryšio kanalo Mbps bei ar neribojamas užklausų/procesų kiekis).

2.Patikrinkite ar tinkalio HTML kodas yra teisingas ir jame nėra kritinių klaidų, kurios turi įtakos užkrovos laikui.

3.Jei yra galimybė, naudokite podėlio (ang. cache) funkciją.

4.Įsitikinkite, kad paveikslėliai rodomi tinklapyje yra tokio pačio dydžio, kaip ir originalai įkelti į serverį. Tinklapių turinio valdymo sistemos dažniausiai automatiškai leidžia parinkti reikiamus paveikslėlių dydžius, bet nevisais atvejai paveikslėliai yra realiai sumažinami. Todėl rezultate, jei tinkalpyje ir matote mažą paveikslėlį, tai dar nereiškia, kad neužkraunamas originalaus dydžio paveikslas.

5.Minimizuokite Java skriptus (ang. Javascripts) ir CSS kodą. Kuo daugiau atskirų failų, tuo užkrova lėtesnė. Stenkitės skriptus ir kodus apjungti į kiek mažiau failų. Vėlgi kai kuriose turinio valdymo sistemose šis procesas yra automatizuotas.

6.Kur įmanoma naudokitės turinio pristatymo tinklais (ang. content delivery networks), ypatingai tokių populiarių bibliotekų kaip jQuery ir pan.

7.Atskirkite Java skriptą, kur įmanoma, perkeldami jį į puslapio galą.

8.Naudokite Google PageSpeed. Tai puikus įrankis Jūsų tinklapio taisytinų vietų radimui.

9.Stenkitės mažinti HTML puslapių dydį atsisakydami nereikalingų kodų ir elementų.

Paskutinis atnaujinimas:
2015-03-04 11:35
Autorius:
vip
Pataisa:
1.0
Vidutinis įvertis:0 (0 balsų)