Rodyti kaip PDF failą Spausdinti

Ką reikia žinoti renkantis dedikuotą serverį


Dedikuotų resursų serveris. Ką reikalinga žinoti? Kaip teisingai pasirinkti?

Įmonės, kurios visus ar dalį verslo procesų vykdo internetinėje erdvėje, laikui bėgant, išauga iš bendro naudojimo hostingo. Bendro naudojimo hostingui suteikiamų aparatinių resursų nebeužtenka didėjantiems informaciniams srautams apdoroti. Todėl internetinėje erdvėje vykdomi verslo procesai sulėtėja arba išvis sustoja.


Kaip pavyzdį galima panagrinėti internetinę parduotuvę. Išaugęs internetinės svetainės lankytojų skaičius, pardavimų augimas, tai yra signalai rodantys apie, tai, kad atėjo laikas svarstyti apie virtualaus privataus serverio nuomą (taip pat dar vadinama „Skirtąja Priegloba“). Perkėlus internetinę parduotuvę į virtualų privatų serverį Jūs užbėgsite įvykiams (lėtas svetainės veikimas, trūkinėjantis ryšys, ...), galintiems turėti neigiamos įtakos Jūsų verslui, už akių.


 Įmonės, kurios jau naudojasi bendro naudojimo hostingu (angl. „Shared Hosting“) arba virtualiu privačiu serveriu (angl. „Virtual Private Server“, trumpinys „VPS“) greičiausiai yra girdėję dar sąvoką „Dedikuoto serverio nuoma" (angl. „Dedicated Server Hosting", trumpinys „VDS“), bet nevisiškai aišku kas slypi už šių sąvokų ir kuris variantas yra Jums tinkamiausias.  Priimant sprendimą apie persikėlimą reikalinga tiksliai žinoti ką renkatės ir rūpestingai atsižvelgti į siūlomų variantų  privalumus ir trūkumus.
 
Virtualus dedikuotas serveris arba kitaip vadinamas Virtualus privatus serveris - tai toks serverio tipas, kai fizinis serveris "padalinamas" į kelis virtualius serverius. Kiekvienam virtualiam serveriui priskiriama (rezervuojama) dalis fizinio serverio resursų: atminties, diskinės talpos, procesoriaus laiko ir pan. Kiekvienas virtualus privatus serveris gali dirbti nepriklausomai nuo kitų tame pačiame fiziniame serveryje esančių virtualių serverių: vykdyti skirtingas operacines sistemas, teikti skirtingas paslaugas (angl. services) ir pan.


Virtualių privačių serverių paslauga nuo bendro naudojimo hostingo skiriasi daugiausiai tuo, jog pastaruoju atveju viename serveryje tuos pačius resursus naudoja šimtai skirtingų tinklalapių ir vienam jų netikėtai sulaukus didelio vartotojų antplūdžio yra stipriai paveikiamas kitų tinklalapių pasiekiamumas. Tuo tarpu atskirti ir rezervuoti procesoriaus, disko ir atminties resursai virtualiuose privačiuose serveriuose leidžia išvengti panašių atvejų.


Galimybė kurti virtualius privačius serverius atsirado sukūrus virtualizacijos technologiją.

Kokiais privalumais pasižymi VPS (VDS) serverio nuoma ir į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis tiekėją

1.Aparatinių resursų,  kaip procesoriaus, operatyvinės atminties, internetinio kanalo srauto, nereikia dalintis su niekuo kitu. Todėl Jūsų internetinė svetainė visuomet stabiliai veiks ir greitai atsidarinės.

2.Virtualiame privačiame serveryje galima įdiegti papildomas tarnybas, kurios suteikia papildomų funkcinių galimybių Jūsų svetainei.

3.Galima reguliuoti saugumo lygį pagal poreikį. Tai labai svarbu, kai reikalinga užtikrinti Jūsų klientų asmeninę ir kitą konfidencialią informaciją.

4.Nereikia rūpintis serverio techniniu aptarnavimu. Į nuomą yra įskaičiuota pastovi nuomojamo serverio techninė priežiūra ir sutartyje numatytas gedimų šalinimo laikas.

5.Nereikia rūpintis duomenų atsarginėmis kopijomis. Priklausomai nuo pasirinkto virtualaus privataus serverio tiekėjo atsarginių kopijų darymo dažnumas ir saugojimo laikas skiriasi. VIPhost.lt virtualaus privataus serverio duomenų atsarginės kopijos daromos kasdien ir saugomos septynias dienas.

6.Esant poreikiui papildomi aparatiniai resursai (procesorius, operatyvinė atmintis, disko talpa) nesunkiai pridedami. VIPhost.lt papildomi aparatiniai resursai pridedami  1 darbo valandos bėgyje.

7.Greita ir operatyvi pagalba iškilus klausimams ar problemoms. Priklausomai nuo pasirinkto VPS serverio tiekėjo reagavimo trukmė ir kokybė skiriasi. VIPhost.lt standartinių problemų ir klausimų sprendimas yra reglamentuotas. Klausimas ar problema išsprendžiama 2 darbo valandų bėgyje.

8.Pinigų grąžinimo garantija. Netgi ir labai nuodugniai įvertinus visus niuansus pasitaiko, kad pasirinktas variantas Jums nėra priimtinas. Todėl nagrinėdami tiekėjų pasiūlymus atkreipkite dėmesį ar yra galimybė atsisakyti paslaugų neprarandant piniginių įmokų.

Paskutinis atnaujinimas:
2015-03-04 11:54
Autorius:
vip
Pataisa:
1.0
Vidutinis įvertis:0 (0 balsų)